Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne 1. Nauczyciel mianowany powinien otrzymać propozycję ograniczenia zatrudnienia w trybie art. 22 ust. 2 Karty Nauczyciela, do końca maja (3-miesięczne wypowiedzenie), na co...

PORADA PRAWNA

31 lipca 2013 Kadry

1. Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie nie ma pełnego etatu, od 1.09. będzie miał 7/26 i 9/18 jakie dokumenty powinien mieć przygotowane? 2. Pedagog szkolny ma zmienione pensum z 20 na 25. Jakie dokumenty powinny być przygotowane?

1. Nauczyciel mianowany powinien otrzymać propozycję ograniczenia zatrudnienia w trybie art. 22 ust. 2 Karty Nauczyciela, do końca maja (3-miesięczne wypowiedzenie), na co musiał wyrazić zgodę. Jeżeli takiego dokumentu nie było, nauczyciel ma prawo domagać się zatrudnienia w pełnym wymiarze.

 

2. Pensum pedagoga szkolnego ustala organ prowadzący. Zmiana wymiaru obowiązkowego wymiaru godzin jest więc niezależna od woli pracodawcy i w tym przypadku nie mamy do czynienia z typowym wypowiedzeniem. Kiedy zmieniają się przepisy prawa, wówczas wystarczy informacja na ten temat, z podaniem podstawy prawnej - odpowiedniej uchwały organu prowadzącego.

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Dokumentacja

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT